این یک درد است درد جامعه علمی!

داوری گزارشهای اول و دوم یکی از پروژه های اصلی کشور به عهده ی من بود.

در یک مهمانی گزارشها به دستم رسید. در میان هیاهوی "تولد تولد تولدت مبارک!" نیم نگاهی به آنها انداختم. در همان نگاه اول متوجه شدم نویسنده ی آن هیچ تخصصی در زمینه کاری که انجام داده بود نداشت!

مجریان پروژه همه ازاساتید به نام یکی از مطرح ترین دانشگاههای ایران بودند. دانشگاه صنعتی ش ر ی ف!

کامنتهایی که برایشان گذاشتم یعنی این گزارش جایش در مغازه سبزی فروشی است.

 ....................................

جلسه ای دارم با ناظر اصلی پروژه جهت بررسی کامنتهای مطرح شده ی من.

آقای ناظر در حضور مدیرعامل سوال تخصصی می پرسد و نظرم را می خواهد.

توضیح می دهم که این روشی که می گوید خطاست چرا که طبیعت جدای از مدل آزمایشگاهی عمل می کند و باید برای مقابله حداکثر تمهیدات را اندیشید مخصوصا برای همچین پروژه های حساس! زیر بار نمی رود و باز حرف خودش را تکرار می کند.

رساله ی دکتری خود را که جدیدا به پایان رسانده است (آن هم از بهترین پژوهشگاه) نشانم می دهد. موضوعش جالب است اما کل نتیجه حاصل از رساله اش با عرض معذرت توهمی بیش نیست!

به موضوع نگاه می کنم و به اساتید راهنما و مشاور! هیچکدام تخصص لازم برای راهنمایی و مشاوره عنوان رساله را ندارند!

.......................

استاد راهنمای آقای ناظر وارد می شود. بحث ما بالا گرفته است. مدیر عامل طرف من است هر چند تخصصش با تخصص آقای ناظر یکی است. شاید ناشی ازغیرت برادریش در دفاع از خواهرش باشد!

استاد راهنما جویای علت بحث می شود. متوجه می شوم خوب می فهمد من چه می گویم اما نمی خواهد به روی مبارک بیاورد. به شوخی به دانشجوی سابقش می گوید یعنی کل رساله ات رفت زیر سوال؟! دانشجوی سابق یعنی آقای ناظر ناراحت می شود اما استاد راهنما دلداریش می دهد که نگران نباش اینطور نیست به این دلیل و آن دلیل! برایش توضیح می دهم که آینده نشان خواهد داد که  با این روش شما یعنی انجام کار بیهوده! و باز من می مانم بین اینهمه دلیلی که طبیعت نیشخندی خواهد زد به آنها در آینده ای نزدیک!

/ 38 نظر / 39 بازدید
نمایش نظرات قبلی
شبکه من و تو

سلام واقعا زیبا و جذاب درد علمی کشور رو به تصویر کشیدین خوشحال میشم اگه به من هم سر بزنین و نظر بدین

شبکه من و تو

سلام واقعا زیبا و جذاب درد علمی کشور رو به تصویر کشیدین خوشحال میشم اگه به من هم سر بزنین و نظر بدین

شبکه من و تو

ماه رمضان شد، مى و میخانه بر افتاد / عشق و طرب و باده، به وقت ‏سحر افتاد افطار به مى کرد برم پیر خرابات / گفتم که تو را روزه، به برگ و ثمر افتاد با باده، وضو گیر که در مذهب رندان / در حضرت حق این عملت ‏بارور افتاد [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل] سلام دوست عزیزم، با پست جدید آپم نظر زیبات را برام بنویس

حـاج حمیـد

با سلام و عرض ادب و احترام ماه رمضان، ماه شكستن « بت هاي نفس» و سجده ی عشق بر درگاه «عاشق و معشوق آفرين نامتناهي» بر شما مبارک باد. ماهی سرشار از برکت و رحمت و عبادت های پذیرفته شده برایتان آرزومندم یا علی مدد ... التماس دعا

افشین احمدپور

سلام خانم دکتر. حالا در کجای این کشور گل و بلبل افراد دارای تخصص مشغول به نظریه پردازی هستند که شما خیال دارید طرف شما باشد. جنگل مولایی است به مولا!!!

مقر...

بسم الله الرحمن الرحیم الحمد لله رب العالمین سلام علیکم[گل] هرجا هستید من را هم دعا کنید...

حاج رضوان

http://www.hajrezvan.com/forum/forum2/home شبکه مجازی عماد مغنیه[گل]

فرشید

سلام من طلبه ام و در زمینه تبلیغ مجازی فعالیت میکنم خوشحال میشم سری به وبلاگ من بزنید و نظر بدید.التماس دعا brushur.blogfa.com

بسم الله الرحمن الرحيم الحمد لله رب العالمين سلام بر استاد گرامی آشیانه پرستو[گل] هرجایی هستید انشالله در امان و فضل الهی باشید [گل]